יום השוויון והאיזון הקוסמי 
הזדמנות לתיקון רוחני

יום השוויון האביבי, שבו היום והלילה משתווים, מזכיר לנו את הצורך באיזון, איזון בין כל הרבדים שלנו, ובין תחומי חיינו השונים. אם נבין לעומק את החשיבות הגדולה של האיזון, נגיע עם תובנה זו אל היום הארוך ביותר בשנה, שחל ביוני; ואל היום הקצר ביותר בשנה, שחל בדצמבר; אלה הם ימי ההיפוך, ימים של קצוות, שהם גם הפוכים זה לזה. לאחר יום ההיפוך החורפי, הימים מתארכים בהדרגה; לאחר יום ההיפוך הקיצי, הימים מתקצרים בהדרגה. שני ימי ההיפוך – היום הארוך ביותר והיום הקצר ביותר – בשילוב עם ימי השוויון – האביבי והסתווי – קוראים לנו להכיר ולדעת את עצמנו בכל מיני מצבים, גם במצבים קיצוניים, ולחוות בתיאום עם התבל פאזות שונות של עצמנו כבני אנוש.

ביום השוויון האביבי מתחילה שנה אסטרולוגית חדשה והוא חל סמוך לתחילת חודש ניסן, שהוא ראש השנה לחודשים. כך שכל שנה בתקופה זו יש לנו הזדמנות מיוחדת לתיקון רוחני , שיכול לסייע לנו להשתחרר מכבלים שונים בחיינו ולצאת לחופשי  משעבוד, פנימי או חיצוני, שאנו נתונים בו.

פעמיים בשנה, בימי השִוויון, יש לנו הזדמנות לחוות את האיזון הקוסמי ולהטמיע אותו, כך שבתהליך ההצטמצמות וההתרחבות אנחנו מודעים למצב פנימי של שוויון כמודל, כמצב שיש לשאוף אליו תוך כדי הדינמיות של החיים. היום הקצר ביותר בשנה נותן לנו דוגמה קוסמית לתהליך של צמצום והתרוקנות, עד כדי חוויה של אפסות מול היקום. חוויה כזו מבטיחה שנוכל לשוב ולחוות את הגדוּלה האמיתית שלנו, שמסומלת ביום הארוך בשנה. להיות בגדוּלה משמע להכיר בערך העצמי שלך מתוך ענווה פנימית אמיתית. כאשר אנחנו מבלבלים בין גדוּלה, שהיא גדלות נפש, לבין תחושת גדלות, שמעורב בה אגו – מגיעה העת לחוויה של צמצום.

ארבעת התאריכים בכל שנה שבהם חלים ימים אלה – שני ימי השיוויון ושני ימי ההיפוך נחשבים כשערי כניסה קולקטיביים לתקופה חדשה, ומציינים התחלות חדשות. בימים אלה נוצר גשר אנרגטי שמחבר בין כדור הארץ ויושביו לבין היקום, בין המיקרוקוסמוס לבין המקרוקוסמוס. לכן תאריכים אלה מתאימים להתבוננות על ההתקדמות הרוחנית שלנו.

© כל הזכויות שמורות ל- רות אהרוני

קבלו הזדמנות לשיפור עצמי
בעזרת המתנות לחג >>
לחצו כאן והיכנסו!


 קראו גם >>> ימי השוויון מנקודת מבט אסטרולוגית