איך יוצרים  "מזג אוויר" אופטימלי 

על פי הספר
 
 מדריך מעשי וחווייתי למימוש מטרות

יצא לכם פעם לשמוע את המושג קרוס-אובר? מחקרים מתחום מדעי ההתנהגות, שנעשו בעשורים האחרונים, מלמדים את מה שידוע זה מכבר לעוסקים בתחום גוף-נפש-רוח –
שיש דבר כזה "תופעת העברה"  crossover – העברת אנרגיה שנקראת "הדבקה רגשית". זה ממש תהליך פיזי, שבו אדם מדביק את האנשים מסביבו בתחושות שליליות או בתחושות חיוביות, בהתאם לאטמוספירה האישית שלו. 


לכל אחד מאִתנו יש עולם פנימי עם מערכת שלמה של אמונות שמשמשות כפילטרים, שדרכם אנחנו חווים את האירועים בחיינו, ובאמצעותם אנחנו מפרשים את העולם החיצוני באופן סובייקטיבי. את האמונות האלה אנחנו אוספים דרך מגע עם העולם שסביבנו, ואנחנו מאמצים אותן בעקבות ההתנסויות וחוויות העבר שלנו.

חלק ניכר מהאמונות הללו הן אמונות מגבילות. אמונות מגבילות הן בעצם מחשבות שליליות שהתקבעו בתודעה שלנו והפכו לדעות – דעות שליליות שלנו על עצמנו. ומה קורה כשאמונה מגבילה נכנסת לפעולה? היא מציבה גבולות – בינינו לבין הרצונות שלנו, בינינו לבין האפשרות להגשים את השאיפות שלנו ולממש את עצמנו במלאות. 

חוסר ביטחון עצמי, ביקורת עצמית, ספקות עצמיים, קשיי תקשורת, חששות והיסוסים, פחדים וחרדות, הם כולם ביטויים של מחשבות שליליות חוזרות ונשנות, שמקבעות את האמונות המגבילות. כך שאם אתם לא מודעים למחשבות השליליות שמנהלות אתכם, שנמצאות בקשרי גומלין הדוקים עם הרגשות השליליים, נוצרת סביבכם מערבולת רגשית שמייצרת "מזג אוויר סוער", ואתם מדביקים שוב ושוב גם את עצמכם, וגם את האחרים סביבכם, באנרגיה שלילית. 

אמונות מגבילות הן דיירות בלתי רצויות שמתגוררות בתת מודע, והמשימה שלכם היא, להחליף אותן בדיירות רצויות, באמונות מגדילות. איך עושים את זה? על ידי חזרה מתמדת על הצהרות חיוביות שעוזרת לדיירות החדשות להתבסס בתת מודע. 

הצהרות חיוביות הן תרופות נגד מחשבות שליליות. כשתהיו מודעים למחשבות שלכם ולאמירות שלכם, תוכלו להציב מחשבה חיובית מול כל מחשבה שלילית, ולנסח את אמירותיכם באופן חיובי. חשיבה חיובית היא עניין של תרגול, ותרגול הופך את החשיבה החיובית להרגל. כשתתרגלו להעמיד הצהרה חיובית כנגד כל מחשבה שלילית תהיה לכך השפעה מיידית על האטמוספירה הפנימית שלכם ועל מזג האוויר שאתם יוצרים סביבכם. 

אז איך מייצרים מזג אוויר אופטימלי?  

מחשבה חיובית מייצרת סביבכם אטמוספירה חיובית, שמאפשרת לכם לראות את המציאות באופן חיובי. כאשר אתם לומדים להיות מודעים לתהליכי החשיבה שלכם, אתם לומדים גם  לזהות מתי מנגנון החשיבה האוטומטי שלכם נכנס לפעולה, ואתם מפתחים יכולת לאתר את רגע ההיווצרות של מחשבה שלילית – זה הרגע שבו עליכם ליצור באופן מודע ומיידי מחשבה חיובית שסותרת את המחשבה השלילית. 


אבל איך עושים את זה?

קודם כל לומדים לזהות ולאתר באופן מיידי כל מחשבה שלילית
(משהו מהרשימה מוכר לכם?):

אני לא מסוגל/ת לעשות את זה...

אף פעם לא מעריכים את מה שאני עושה...

אני לא מספיק מוכשר/ת...

תמיד הכול הולך לי כל כך קשה...

מה שאני עושה לא שווה כלום... 

היא/הוא הרבה יותר מוצלח/ת ממני... 


והנה לפניכם כמה דוגמאות איך להפוך
מחשבות שליליות להצהרות חיוביות יעילות שמחוללות שינוי
(הדוגמאות לקוחות מספרי "מעגלי העצמה להגשמת הייעוד"
שיש בו  דוגמאות רבות נוספות ומגוון טכניקות לשיפור ומימוש עצמי):


אף פעם לא מעריכים את מה שאני עושה >>

אני עושה כמיטב יכולתי ומעריך/ה את עצמי


הכול הולך לי קשה בחיים >>

אני מרשה לעצמי לזרום יותר ויותר בקלות


אני לא מוצלח/ת, לעולם לא אצליח >>

אני מסכים/ה לפרגן לעצמי, אני מזמן/ת הצלחה לחיי


הכול תמיד קורה לי הפוך ממה שצריך >>

הכול לטובה, הכול קורה לי בדיוק כפי שצריך לקרות

 

אתם מוזמנים ליצור את הרשימה האישית שלכם... קודם כל עליכם להיות כנים עם עצמכם ולהתבונן באופן מפוכח על האמונות המצמיתות שלכם. ומה שעליכם לעשות זה קודם כל להכין דף וכלי כתיבה, ובשלב ראשון לרשום את המחשבות השליליות שלכם על עצמכם...
* לאחר שהרשימה מוכנה (לפחות באופן חלקי, תוכלו אחר כך להוסיף "כיד השליליות הטובה עליכם" :) 
* עכשיו בחרו משפט שלילי אחד מהרשימה כדי ליצור במקומו משפט חיובי.
* כדי להגביר את החיוביות והיצירתיות שלכם שבו בשקט כמה דקות, והתבוננו בתהליך הנשימה שלכם...

תהליך ההתבוננות בנשימה יוצר סביבכם אטמוספירה חיובית - מגביר את התחושות החיוביות שלכם ומעורר את היצירתיות, והיצירתיות מאירה את האמונות המגבילות שלכם באור אחר, כך שתוכלו למצוא ביתר קלות משפטים חיוביים שיסתרו את המחשבות השליליות.

לאחר שמצאתם הצהרה חיובית לכל משפט שלילי מהרשימה שלכם, ערכו רשימה מסודרת של כל ההצהרות החיוביות שעלו לכם והחזיקו אותה במקום נגיש, כך שתוכלו להשתמש בה בעת הצורך, וגם לחזור על ההצהרות באופן שגרתי כדי להטמיע אותן בתת מודע.   

בברכה לשפע, הצלחה והגשמה,

מוזמנים לשלוח לי מחשבות ותגובות:
 

© כל הזכויות שמורות - ל-רות אהרוני - לקוח מהספר:

  מדריך מעשי וחווייתי למימוש מטרות