היפוך ועוד היפוך – כמה עוד אפשר להתהפך...


"יום ההיפוך החורפי" חל השנה ב-22.12. זהו היום הקצר ביותר בשנה, יום שיש בו הכי מעט שעות אור, ומכאן – הכי הרבה שעות חושך. היום החשוך ביותר בשנה קורא לנו להאט ולהתבונן פנימה, לחזק את האור הפנימי שלנו, להאיר ולראות  את הצדדים האפלים ביותר שלנו,כדי שנוכל לחולל שינוי אמיתי.

יום ההיפוך החורפי מסמל את תחילתו של החורף, גם מבחינה מטאורולוגית, אך גם מבחינה מטאפורית. מיום ההיפוך הקייצי שחל ביוני ועד יום ההיפוך החורפי מתחולל תהליך של צמצום. בחורף אנו מתכנסים פנימה. התכנסות פנימה מתייחסת גם לתהליך של שיקוף והתבוננות –
התבוננות פנימית, למידה ואיסוף תובנות. מבחינה פיזית החורף הוא הזמן שבו אנחנו הכי חשופים לפגעי הסביבה, ועל כן מתכסים בשכבות; אך מבחינה מטאפורית החורף קורא לנו לחשוף את מה שאנו מחביאים מעצמנו. בתהליך זה אנחנו מוזמנים להשיל את השכבות עד שנגיע לחשיפה מוחלטת, פיזית ומטאפורית, שיכולה להגיע לשיאה ביום ההיפוך הקייצי. בתקופה שבין היום הקצר ביותר בשנה, יום ההיפוך החורפי, לבין היום הארוך ביותר בשנה, יום ההיפוך הקייצי, מתחיל תהליך של התרחבות, ויציאה הדרגתית החוצה.

יום השוויון האביבי שחל באמצע תקופה זו, מזכיר לנו את הצורך באיזון, איזון בין כל הרבדים שלנו, ובין תחומי חיינו השונים. אם נבין לעומק את החשיבות הגדולה של האיזון, נגיע עם תובנה זו אל היום הארוך בשנה, ותודעתנו תאמץ גם את החשיבות והנחיצות של הצמצום. הצמצום משמעו לשוב לפרופורציות שלנו כבני אנוש ביקום. האדם הוא בה בעת גרגר קטן בעולם, אך גם עולם ומלואו. ימי ההיפוך שהם גם הפוכים זה לזה, מזכירים לנו את הפרדוקס הזה. ימים אלה של קצוות בשילוב עם ימי השוויון, קוראים לנו להכיר ולדעת את עצמנו בכל מיני מצבים, ולחוות בתיאום עם התבל פאזות שונות של עצמנו כבני אנוש.

פעמיים בשנה,בימי השִוויון האביבי והסתווי,יש לנו הזדמנות לחוות את האיזון הקוסמי ולהטמיע אותו, כך שבתהליך ההצטמצמות וההתרחבות אנו מודעים למצב פנימי של שוויון כמודל, כמצב שיש לשאוף אליו תוך כדי הדינמיות של החיים. היום הקצר ביותר בשנה נותן לנו דוגמה קוסמית לתהליך של צמצום  והתרוקנות, עד כדי חוויה של אפסיות מול היקום. חוויה כזו מבטיחה שנוכל לשוב ולחוות את הגדוּלה האמיתית שלנו, כי להיות בגדולה משמע להיות בענווה פנימית אמיתית. כאשר אנו מבלבלים בין גדוּלה, שהיא גדלות נפש, לבין תחושת גדלות, שמעורב בה אגו – הגיעה העת לחוויה של צמצום.    

יום ההיפוך החורפי הוא אחד מארבעה תאריכים שחלים במהלך כל שנה, ונחשבים כשערי כניסה קולקטיביים לתקופה חדשה. כל תקופה והיתרונות שלה, כל תקופה והאתגרים שלה, הן מבחינה אישית והן מבחינה כלל אנושית. יש שני ימי שוויון, בתחילת הסתיו ובתחילת האביב, שבהם שעות האור והחושך שוות, ושני ימי היפוך, החורפי והקיצי. ארבעת התאריכים האלה מציינים התחלה חדשה, אלה ימים שבהם נוצר גשר אנרגטי שמחבר בין כדור הארץ ויושביו לבין היקום, בין המיקרוקוסמוס לבין המקרוקוסמוס. לכן תאריכים אלה מתאימים להתבוננות על ההתקדמות הרוחנית שלנו. 
 
איחולים לחורף שלוו ופורה
עם גשמי ברכה של תובנות לשינוי וצמיחה
©  כל הזכויות שמורות ל-רות אהרוני

קראו גם: ימי היפוך וימי השוויון מנקודת מבט אסטרולוגית

 רות אהרוני
08-9340269   neorahpress@gmail.com

הצטרפו אלי לקבלת מידע וכלים חינמיים ליישום מיידי:
 
הדרכה מעשית בשיטת "מעגלי העצמה להגשמה"
www.Neorah.co.il

אימון אישי קצר מועד, אסטרו-קואצ'ינג, טיפול NLP

ייעוץ, סדנאות ומאמרים חשובים באסטרולוגיה

חנות הספרים שלי בנושאי צמיחה אישית ורוחנית