הו'אופונופונו 

להחזיר את הסדר הטוב על כנו

הו'אופונופונו היא שיטה הוואית עתיקה שמשמעות שמה: "השבת הסדר האלוהי על כנו".
מטרת השיטה היא להחזיר את הדברים למצבם התקין הטבעי, להיות ב "תדר האפס", 
להותיר מאחור את משקעי העבר, לנקות מחשבות ורגשות שליליים ולהגיע למצב פנימי
מטוהר והרמוני, שבאופן טבעי יוקרן החוצה, לסביבה החיצונית.
 

ההנחה שעומדת בבסיס הו'אופונופונו (וזו גם הנחת יסוד שנמצאת בשיטות רוחניות שונות) היא שכל מה שקורה בחוץ הוא בעצם השלכה של מה שקורה בתוכנו, כלומר אנחנו מקרינים על מסך העולם החיצוני את מה שקורה בעולם הפנימי שלנו. 

לכן, כדי לתקן משהו בחוץ – עלינו לתקן את עצמנו. לא מדובר על נטילת אשמה או האשמה עצמית אלא על לקיחת אחריות אישית על כל מה שמתרחש בסביבתנו. אם אנחנו עדים למשהו דיסהרמוני שקורה סביבנו, הדבר הזה נמצא למעשה בשדה האנרגיה שלנו ועל כן נמצא בתחום האחריות שלנו, ועלינו לתקן אותו בתוכנו; לא מחפשים את מי להאשים, לא חושבים שמישהו אחר צריך לתקן משהו אצלו. כל אחד לוקח אחריות מלאה על כל מה שנעשה ומתרחש בעולם סביבו. 

השיטה היא פשוטה (לכאורה) ומתרגלים אותה באופן עצמאי. מה שמיוחד ב- הו'אופונופונו זה  4 מנטרות קצרות, שחוזרים עליהן באופן מנטלי, כשעולים מחשבות ורגשות שליליים בהקשר למצב הבעייתי.

מדוע היא פשוטה 'לכאורה'?
כי רק חזרה מנטלית מכנית על המנטרות לא תביא את המזוֹר. זה צריך להיעשות לאחר תהליך של ניקוי התודעה וטיהור אנרגטי (כמו למשל 
טיהור שדה האנרגיה ) ולאחר שמפנימים ומבינים לעומק את האמיתה הבסיסית, שכל מה שמתרחש בעולם הפנימי מושלך על העולם החיצוני, כי כל מה שקורה בחוץ אינו אלא הקרנה של הפְּנים על המסך הווירטואלי של המציאות.

את האמירות/המנטרות האלה מפנים לכל אחד מה"משתתפים" בסיטואציה הבעייתית (ואפשר גם אל עצמכם). חוזרים על המשפטים האלה שוב ושוב – מספר הפעמים והזמן המתאים לומר אותם הם בהתאם להרגשה האישית (ואפשר גם להחליף את סדר המשפטים לפי מה שמרגיש נכון עבורכם): 

אני אוהב/ת אותך
אני מצטער/ת
אנא סלח/י לי
תודה 

חזרה מנטלית מכווננת על המנטרות האלה מכניסה אתכם ל "תדר האפס" – מצב תודעתי שבו אתם משוחררים מזיכרונות העבר, ממצוקות ההווה וממחשבות ודאגות על העתיד.
במצב תודעה זה יש יכולת להתעלות מעל הדברים ו"לתקן את מה שהתקלקל", ואתם מקרינים זאת החוצה באופן ספונטני ומשפיעים לטובה על העולם מסביבכם.

כל אחד יכול לתקן ולרפא – את עצמו, את מערכות היחסים שלו, את היחסים בין בני המשפחה, את העסקים וכל תחום או מצב בעייתי בחיים. התיקון העצמי הוא המפתח והערובה לתיקון שבחוץ.

רות אהרוני
מנחה ומחברת ספרים להתפתחות אישית