סימן מיסטי? אובססיה? או דרך חיים!

ודאי יצא לכם לא פעם להתבונן בשעון בדיוק כשהוא על שעה סימטרית כמו 11:11 או 22:22 או שהקדשתם תשומת לב לתאריכים סימטריים 12.12.12 או 1.1.11 . האם כשזה קורה אתם נעצרים לשנייה? חשים התרגשות מסוימת או התפעמות פנימית? או שאתם ממשיכים בסדר היום שלכם ללא תשומת לב מיוחדת?

יש אנשים רבים שצירופי המספרים הם מאד משמעותיים עבורם ומהווים עבורם סימני דרך. כאשר מתחילים לשים לב לתדירות של הופעת מספרים כפולים מסוימים, וכאשר אנשים רבים מדברים על כך, זה מוטמע בתודעה הקולקטיבית, ויש כאלה שמייחסים לכך משמעות מיסטית.

זה די טבעי לייחס לספרות 11.11 משמעות מעבר לעניין המעשי שלהן. בחיי היומיום שלנו, השעון, על ספרותיו המשתנות, מארגן לנו את החיים, וקשה לחשוב על סדר יום ללא שעון. (אם כי זה משהו ששווה להתנתק ממנו מדי פעם.) אך מעבר לכך – מספר זה הוא סימטרי לעילא. סימטריה מספרית זה משהו שמסתנכרן היטב עם התודעה שלנו.  
 

המוח האנושי מחפש סדר – בעיקר בתקופות כאוטיות, הסימטריה עושה לנו "סדר בראש", משרה איזון פנימי ומאפשרת לנו "למצוא עוגן של היגיון בתוך סערת השיגעון".   

סימטריה שמופיעה בטבע ובאמנות נחשבת גם כהתגלמות של יופי. המוח האנושי מחפש סדר (בעיקר בתקופות כאוטיות), והסימטריה עושה "סדר בראש", משרה איזון פנימי ומביאה אתנחתא למוח האנושי הסוער "שמלא במחשבות מתרוצצות". סימטריה היא סימן לסדר אלוהי, ולכן מייחסים לה משמעות מיסטית. כאשר העיניים שלנו "נופלות" על מספרים סימטריים, אנחנו מתפעמים מכך, ההתפעמות מתרחשת באופן אינטואיטיבי וגורמת לנו לסוג של התרוממות רוח.

 

יש תיאוריות רבות על מספרים סימטריים, כגון הסימטריה של 22:22, אך הפופולריות ביותר הן אלה העוסקות ב- 11:11. יש כאלה שגורסים שמספר זה:

"מייצג שער שדרכו עוברים שינוי בהתפתחות האישית, קפיצה בתודעה ובאמונה"...

"הוא שער אנרגטי שמסמל חלק מתהליך שעובר על כדור הארץ"...

"מייצג צומת של תהליך ארוך שמעביר אותנו לממד חדש שגורם לתופעות מואצות בכל העולם"...

"מלמד על ייעוד מיוחד שיש למי שמודע באופן קבוע להופעת 1111 "...

"נחשב כיום של שער אנרגטי של  איחוד בין העיקרון הזכרי לעיקרון הנקבי, בעולמנו הפנימי ובעולם החיצוני"...

ועוד ועוד...

ה
רעיון שמוצע על ידי כמה מהעוסקים במיסטיקה – "לשים לב, בכל יום ויום, לשעה 11:11, כיוון שזה זמן לעצור הכל, זמן לגדילה שבו באמת מתחברים ליקום..." יש בו מן האובססיביות, והוא לא כל כך מתיישב עם רוחניות. כי להיות רוחני זה אומר, בין השאר, לחיות בזרימה ספונטנית עם היקום, והרעיון לעצור את החיים כל יום ב-11:11 מציע לעצור באופן מלאכותי את זרימת החיים.

אך לעומת זאת, כאשר מבחינים תוך כדי זרימת החיים הספונטנית ב- 11:11, זה בהחלט יכול להוות תזכורת להיותנו שותפים לאחדות הקוסמית, מחוברים להוויה כולה. כאמור, כאשר התודעה ממוקדת שוב ושוב בדבר מסוים ואנו מייחסים לו משמעות מסוימת, דבר זה מקבל תוקף במציאות.

 

מבחינתי, כשיוצא לי לראות את הצירוף המספרי 1.11 , זה סימן עבורי שעלי להוסיף ממד ולהתבונן בדברים שקורים באותו רגע נתון מנקודת מבט גבוהה ונעלה יותר; והצירוף המספרי 11.11 מהווה עבורי תזכורת משמעותית לכך, שרק חיבור מאוזן בין כל ארבעת הרבדים –  הגופני, הרגשי, השכלי, הרוחני – מאפשר להיות אדם שלם.

 

אנחנו יכולים לתפקד ברבדים השונים כיוון שיש לנו 'כלים' שתואמים לרבדים אלה. לכל אחד מאתנו יש, בנוסף לגוף הפיזי, גם כמה גופי אנרגיה או גופי תודעה, שקורלטיביים לרבדים הללו. ניתן לפתח את היכולת לראות או לחוש אותם, להיות מודעים לכל אחד מהם בנפרד, לאזן ולרפא אותם.  

אז בפעם הבאה שהעין שלכם "תיפול" על 11:11 , היזכרו  בארבעת הרבדים, | | | | , ובגופי האנרגיה התואמים להם; דעו שהאחריות לטיפול בהם היא עליכם; שהטיפוח שלהם ושמירת האיזון שלהם וביניהם זה סוד ההווייה שלכם כאדם השלם שנועדתם להיות, וזה מה שמאפשר את חוויית האחדות עם הכל.

© כל הזכויות שמורות  ל-רות אהרוני

* בלחיצה על הלינק למטה  תוכלו להגיע לחנות הספרים הסודית שלי 
   שבה מחירי הספרים הם כפולות של 11
: 

11 + 1 ספרים ייחודיים להתפתחות אישית